XVII  edycja konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

12 stycznia odbył się trzeci etap już XVII  edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Drużyna z naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna! Na 100 możliwych do uzyskania punktów zdobyła 79. Ciekawostką jest to, że uczestnicy z naszej szkoły zgarnęli wszystkie miejsca indywidualne, nie dopuszczając nikogo do podium!                                        

 Wydarzenie miało miejsce w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim. Tradycyjnie wzięliśmy w nim udział. W etapie „parkowym” (tj. powiatowym) wzięło udział 24 uczestników z 6 różnych szkół. Każdą osobę czekał arkusz złożony z 15 pytań z wiedzy ogólnobiologicznej oraz 10 pytań o naszym parku krajobrazowym, ułożonych przez panią Magdę Żychowską (dla przypomnienia, jest nim PK „Podlaski Przełom Bugu”).

Miejsca indywidualne:

1. Sidoruk Aleksandra i Klimczuk Bartłomiej (21 punktów)

2. Żuk Anna (19 punktów)

Trzeciego miejsca nie było ze względu na podwójne miejsce pierwsze, jednakże niewątpliwie przypadłoby czwartej reprezentantce, Patrycji Żuk, która zdobyła 18 punktów.

            Chcemy serdecznie podziękować pani Wioletcie Doroszuk, która jak zawsze doskonale przygotowała uczniów do walki. Mamy nadzieję, że udział w etapie wojewódzkim już 23 marca w Lublinie będzie tak samo zadowalający jak ten. 

(zdjęcie: M. Żychowska ZLPK OZ w Janowie  Podlaskim)

Aleksandra Sidoruk

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii