Pocztówka z Japonii

Na lekcji języka angielskiego prowadzonej przez panią Agnieszkę Żuk dowiedzieliśmy się, że w ubiegłym roku została zapoczątkowana korespondencja ze szkołą w Japonii.  Pani zachęciła nas do napisania dla dzieci z Japonii kartki świątecznej.

Chętne osoby miały kupić kartkę i napisać po angielsku tekst o sobie, jakie mamy hobby, gdzie mieszkamy, czym się interesujemy i dołączyć do tego jeszcze życzenia świąteczne.

Na lekcji sprawdzaliśmy z Panią czy nie popełniliśmy błędów i każdy, kto ten tekst przygotował, zaczynał pisać kartkę i ozdabiał ją, żeby była jak najładniejsza.

Kiedy wszyscy napisali teksty, daliśmy dla pani Agnieszki kartki, a następnie pani je wysłała do Japonii.

Musieliśmy trochę zaczekać, a kartki przyszły z Japonii  25.01.2018. Wtedy wszyscy, którzy pisali do uczniów z kraju kwitnących wiśni, zebrali się na lekcji angielskiego, byliśmy bardzo ciekawi, jak wyglądają kartki, które do nas dotarły z tak daleka. Dostaliśmy pocztówki i małe naklejki z wizerunkiem psa, bo ten rok jest w Japonii rokiem psa.

Każdy na kartce miał napisaną krótką informację o uczniu i jego zainteresowaniach oraz dodatkowo otrzymaliśmy życzenia noworoczne.

Uczniowie z naszej szkoły mieli przypisaną do sobie osobę i tak pisaliśmy do: Justyna Mróz – Momoko, Amelka Andruszkiewicz – Hiromi, Klaudia Jakoniuk – Mei, Wiktoria Ziółkowska – Yurika, Julia Baraniuk – Nagomi, Kamil Fusiarz – Miu, Arek Kaliszuk – Sana, Maciek Gryglas – Honoka, Oskar Hoduń – Nanami, Kacper Chalimoniuk – Ryosuke, Kamil Chalimoniuk –  Kosuke, Bartek Sijko – Haruto, Krzysiek Czapski – Yogo, Grzesiek Chalimoniuk – Tomoki.

A nauczycielką z Japonii, która bierze udział w projekcie, jest pani Hiroko Kobayashi (uczy j. angielskiego).                       

Jest to  kontynuacja projektu „Wymiana pocztówek” z poprzedniego roku, w którym brała udział obecna klasa siódma pod opieką pani Agnieszki Żuk. 

Amelia Andruszkiewicz

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii