Uroczyste otwarcie pracowni komputerowej

24 stycznia 2018 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni komputerowej.

Przybyłych gości powitał dyrektor Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim pan Arkadiusz Podskok. A na to ważne wydarzenie dla naszej społeczności szkolnej przybyli: Wójt Gminy Janów Podlaski pan Jacek Hura, przewodniczący Rady Gminy pan Paweł Oleszczuk, wiceprzewodniczący Rady Rodziców pan Marek Hołub, przedstawiciel wykonawcy JB Multimedia kierownik działu biznesowego pan Mieczysław Banaszczuk i jego współpracownicy, wicedyrektor ZPO pani Agnieszka Jakoniuk, nauczyciele i uczniowie.

Pracownia komputerowa została wyposażona w 24 stanowiska dla uczniów, stanowisko dla nauczyciela oraz monitor interaktywny.  Monitor ten został uzyskany w wyniku dofinansowania z rządowego programu „Aktywna tablica”. Szkoła pozyskała dwa takie monitory, drugi został zamontowany w klasie dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Zakup sprzętu tak wysokiej jakości z nowoczesnym systemem operacyjnym był możliwy dzięki wsparciu organu prowadzącego. A cały sprzęt kosztował około 70.000 zł.

Dyrektor pan Arkadiusz Podskok w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważne jest wprowadzanie dzieci i młodzieży w tajniki nowoczesnych technologii, ponieważ technika idzie do przodu i wiele rzeczy można robić z poziomu telefonu komórkowego, o czym dzieci mogły przekonać się, samodzielnie sterując robotami, które tego dnia przywieźli pracownicy JB Multimedia. Duże zainteresowanie wzbudziła też drukarka 3d.

Wójt Gminy pan Jacek Hura również zwrócił się do zebranych gości, nauczycieli i dzieci. Powiedział, że zakup był możliwy dzięki wspólnemu zaoszczędzeniu środków ze strony Zespołu Placówek Oświatowych, jak i środków z gminy. Wspomniał, że wszyscy cieszą się z tego powodu, iż pracownia komputerowa już jest dostępna, a uczniowie mogą korzystać z urządzeń wysokiej jakości, które pozwolą na lepsze poznawanie świata, zmian w nim zachodzących i poszerzanie własnych horyzontów.

Kolejnym punktem programu było uroczyste przecięcie wstęgi przez zaproszonych na dzisiejszą uroczystość gości, dyrektora ZPO oraz przedstawicieli społeczności uczniowskiej.

Następnie wszyscy udali się do pracowni komputerowej, aby na własne oczy zobaczyć zakupiony sprzęt, spróbować swoich sił w sterowaniu robotami, ocenić swoje możliwości w pracy z monitorem interaktywnym czy przyjrzeć się pracy drukarki 3d.

Mamy nadzieję, że dzięki nowej pracowni komputerowej wzrośnie jakość edukacji i poziom nauki w naszej szkole.

Iwona Andruszkiewicz

 

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii