Kroniki szkolne

     Kroniki szkolne

 2 czerwca 2022 roku w Janowie Podlaskim odbył się jeden z najważniejszych dni dla naszej szkoły- dzień naszego patrona, Czesława Tańskiego.

    Taka wspaniała okazja zdarza się raz na pół wieku, więc otoczenie, oprawa artystyczna i pogoda miały być jak najwyższej jakości. Na tę uroczystość zaproszony wspaniałych gości: Dyrektora naszej szkoły- Pana Arkadiusza Podskoka, nauczycieli, przedstawicieli lotniska, emerytów, przedstawicieli Samorządu gminnego,  przedstawicieli mediów, przedstawicieli kuratorium, rodziców, uczniów i harcerzy. Szczególnie wzruszająca była obecność emerytów na uroczystości, byli oni swoistym łącznikiem pomiędzy dawną szkołą, a współczesną.

    Obchodem 50-lecia towarzyszyły rozmaite i kreatywne konkursy, przepiękna akademia, wspaniały nowy mural oraz tablica pamiątkowa.

    Niezwykłego wzruszenia dostarczały kroniki, które dla wielu stały się drzwiami do lat przeszłości. Nawet pogoda zdawała się świętować razem z nami- świeciło przepiękne słońce, ale nie było gorąco. Ten dzień otworzył nowy etap w historii szkoły, miejmy nadzieję, że kolejne 50 lat będzie owocne pod względem edukacyjnym.

   Wszyscy jesteśmy pewni, że nasza wspaniała szkoła im. Czesława Tańskiego wyda na świat rzeszę młodych, wspaniałych ludzi, którzy rozsławią jej imię w Polsce, a może i na świecie.

Ale aby kroniki mogły zachwycać, pracowały nad nimi wspaniałe panie, które włożyły wiele czasu i poświecenia, by goście mogli je podziwiać.  Dzieje naszej szkoły utrwalają: p. Monika Dwojak, p. Katrzyna Chilkiewicz, p. Maria Mielniczuk, p. Iwona Kaliszuk, p. Anna Paluch- Butkiewicz, p. Krystyna Kopczyńska.

Anna Kaliszuk kl. 8 c

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii