Nowy sztandar szkoły

 
Szkoła to miejsce nie tylko nauki i nawiązywania relacji z rówieśnikami, tu też kształtujemy swoje postawy oraz zasady postępowania w różnych miejscach i okolicznościach. W szkole uczymy się również, czym jest patriotyzm i szacunek do ojczyzny, poszanowanie tradycji. Sztandar szkolny ma znaczenie symboliczne w odniesieniu do przywiązania do placówki jako Małej Ojczyzny. Każda szkoła może posiadać swój własny sztandar, który jest niezwykle ważnym elementem tożsamości całej społeczności szkolnej, który będzie godnie odzwierciedlał dane wartości dla danej szkoły. Każda uroczystość z udziałem sztandaru wymaga powagi i odpowiedniego zachowania, bo jest on przecież symbolem Małej Ojczyzny, sztandar uczestniczy we wszystkich apelach, które są w szkole i opuszcza on miejsce uroczystości przed częścią artystyczną i jest on wnoszony i wynoszony przez poczet sztandarowy.
W naszej szkole zagościł nowy sztandar 3.06.2022r. w dniu 50 rocznicy nadania imienia Czesława Tańskiego Szkole Podstawowej w Janowie Podlaskim. Nowy sztandar został poświęcony w Bazylice Mniejszej w Janowie Podlaskim i przekazany pocztowi sztandarowemu, aby był on dla naszej szkoły pięknym symbolem naszej Małej Ojczyzny.
Nasz nowy sztandar zawiera napis, który powinien być mottem dla każdego z nas, czyli ,,BÓG, HONOR, OJCZYZNA, NAUKA”. Jako uczniowie i cała szkoła mamy duży powód do dumy, że możemy bacznie obserwować, jak pisze się piękna historia naszej szkoły.
Mateusz Karpiuk kl. 8b

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii