Zbiórka na rzecz WOŚP

  1. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

30 stycznia bieżącego roku odbył się jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze w Polsce oraz innych państwach świata zbierali do puszek datki na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. U nas, w Janowie Podlaskim wolontariusze, będący uczniami naszej szkoły, również zaangażowali się w jedyną w takim rodzaju zbiórkę na świecie. Pomimo tego, że pogoda nie rozpieszczała, nieugięcie prowadzili zbiórkę, którą chętnie wspierali przechodzący. Każdy darczyńca w zamian za jego pomoc otrzymuje serduszko WOŚP, które jest symbolem akcji.

Wolontariuszami w tym roku byli: Aleksandra Kroszka, Gabriela Butkiewicz, Anna Kaliszuk,  Martyna Urbańczuk, Mateusz Hryciuk, Damian Fusiarz, Patrycja Ostapiuk, Zuzanna Michalska, Tomasz Fedoruk,  Łukasz Karpiuk, Olga Panasiuk, Julia Doroszuk,  Martyna Karpiuk, Aleksander Stańko, Aleksander Jówko, Andrzej Fila, Róża Maciela, Natalia Bechta i Aleksandra Michalak.

Miło nam przekazać informację, że to dzięki Państwa hojności nasi wolontariusze zebrali w sumie 6615 zł i 12 gr. Pogoda niestety nie sprzyjała tego dnia, a imo tego ludzi o dobrym sercu nie zabrakło. Dziękujemy także wszystkim, którzy włączyli się do naszej licytacji gadżetów. 

Podziękowania kierujemy także do opiekunów tegorocznej zbiórki p. Eweliny Jówko, p. Joanny Siemieniuk, p. Piotra Panasiuka, sztabowej p. Iwony Andruszkiewicz oraz dyrektora ZPO p. Arkadiusza Podskoka, który objął całą akcję swoją opieką.

Trzydzieści lat zbiórki to zebrane setki milionów, widoczne zaangażowanie Polaków w kraju i za granicą, uśmiechy na twarzach, ciężka praca wielu ludzi, pomoc potrzebującym i kompleksowe doposażenie oddziałów, które tego potrzebują.
Namacalnym przykładem działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jest Oddział Neonatologiczny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, zresztą imienia WOŚP. Oddziałów tego imienia jest łącznie 11, m.in. w Lublinie, Elblągu, Gdańsku czy właśnie Białej Podlaskiej. Na każdym z tych oddziałów jest zapewniona ponadstandardowa opieka medyczna. Fundacja ta zakupuje również bardzo dużą ilość specjalistycznych urządzeń, na których brak cierpią polskie szpitale. Tak właśnie niewinnie zaczęta akcja wpisała się w obraz polskiego życia publicznego. Inicjatywa zaczęta po to, aby wspomóc jednorazowo jeden oddział przerodziła się w moc dźwięków, pozytywnych emocji, a przede wszystkim ogromną pomoc i wkład wielu ludzi.

Deklarowana kwota 30. Finału WOŚP. Na ten moment wynosi 136 282 325 zł. Lecz ten licznik się nie zatrzyma i kwota, którą poznaliśmy pod koniec 30 stycznia, jeszcze się powiększy!

Cezary Hołub 8c

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii