Klasowe Wigilie

Już od dawna w naszej szkole jest piękna tradycja obchodzenia klasowych Wigilii. Zazwyczaj są one przygotowywane przez uczniów oraz wychowawcę ( oraz przy nieocenionej pomocy mam w domach). Wszyscy dzielą się obowiązkami. Szykowane są tradycyjne potrawy wigilijne, przynoszony opłatek (wszystko zależy od tego, co dana klasa sobie zaplanuje).

Zwykle na takich Wigiliach robi się to, co w domu: śpiewa się kolędy, dzieli opłatkiem, próbuje pysznych potraw…

W naszej szkole klasowe Wigilie w tym roku odbyły się w większości 22 grudnia. Pierwsze dwie lekcje były zgodnie z planem, oczywiście zależy, w których klasach, ponieważ niektórzy na drugiej lekcji udali się na jasełka, a niektórzy mieli je na trzeciej lekcji. Nie obyło się oczywiście bez kolędowania do gabinetu Pana Dyrektora i pokoju nauczycielskiego.

Jak co roku był to przepiękny czas. Jest to szkolny zwyczaj, który będę bardzo dobrze wspominać. 

Aleksandra Hurbańczuk

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii