NARODOWE CZYTANIE

NARODOWE CZYTANIE

Już po raz 12 w naszej szkole spotkaliśmy się po to, aby wspólnie zagłębić się w lekturze w akcji Narodowe Czytanie. Do wspólnego czytania zasiedli nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście, a w tym roku wsłuchiwaliśmy się w tekst powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Pięknym czytaniem pochwaliły się przed zebranymi: p. Monika Salach- Demidziuk, p. Monika Dwojak, p. Barbara Iwaniuk p. Iwona Piwowarska, p. Monika Stańko oraz p. Iwona Lipińska- pracownik Biblioteki Publicznej w Janowie Podlaskim.

Z tekstem „Nad Niemnem” zmierzyli się także uczniowie naszej szkoły: z kl. 5 a Natalia Czuchan, Aleksandra Sadowska i Wojciech Król, z kl. 5 b Jakub Klimkiewicz, Filip Łukijaniuk oraz Maksymilian Michalski i z klasy 6 b w akcji wzięli udział : Lena Semeniuk, Przemysław Czuchan i Piotr Rudko.

Natomiast prowadzącymi Narodowe Czytanie byli przedstawiciele najstarszej klasy 8a Maja Daniluk oraz Paweł Michalski.

Piękną dekorację wykonała p. Monika Dwojak, a organizacją przedsięwzięcia zajęła się p. Iwona Andruszkiewicz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną lekturę powieści.

 Czytajmy, bo warto!

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii