„Znowu zagra fujarka” – spotkanie z poetką p. Marianną Kołodziuk

„Znowu zagra fujarka” – spotkanie z poetką p. Marianną Kołodziuk

Często zachwycamy się utworami obcych pisarzy i poetów, nie wiedząc, że w naszej najbliższej okolicy mieszkają twórcy, którzy mogą pochwalić się wielkim talentem. Dlatego właśnie do klasy 4 a została zaproszona była nauczycielka naszej placówki Pani Marianna Kołodziuk, która jest autorką pięknych wierszy dla dzieci – chociaż te utwory z rozrzewnieniem czytają również dorośli.

Pani Marianna opowiedziała zebranym uczniom o swoim dzieciństwie, a tym jak i kiedy powstają Jej wiersze oraz o tęsknocie, za dawnym, naturalnym, nietkniętym ludzką ręką, nieskażonym środowisku, ale najbardziej uczniom spodobała się recytacja wierszy. Uczniowie byli zdziwieni, że Pani Marianna zna na pamięć prawie wszystkie swoje utwory. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia ilustracji do recytowanych wierszy, które poetka sama wykonuje.

Jesteśmy wdzięczni, że Pani Marianna Kołodziuk zechciała nas odwiedzić i zapoznać nas z pięknymi wierszami, które bawią, uczą, wzbudzają zachwyt i rozrzewnienie oraz pozwalają na chwilę wrócić wspomnieniami do dawnych lat.

Iwona Andruszkiewicz

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii