Odśmiecanie krajobrazu

5 października 2022r. uczniowie kl. 8a i 8c wraz z wychowawcami: B. Iwaniuk, K. Chilkiewicz i J. Kaliszukiem, we współpracy z Oddziałem Zamiejscowym Lubelskich Parków Krajobrazowych w Janowie Podlaskim wzięli udział w akcji „Odśmiecanie krajobrazu”.

W ramach akcji uprzątnięto teren w okolicy zalewu „Kozioł”. Zebrano wiele śmieci różnego rodzaju. Najwięcej w miejscu zwanym potocznie „kanionem”.

Mamy nadzieję, że udział w takich akcjach zaowocuje w przyszłości właściwymi postawami wobec środowiska.

Liczymy też na to, że Ci, którzy tworzą takie dzikie wysypiska śmieci przemyślą swoje postępowanie, docenią trud młodzieży i pozwolą na to byśmy wszyscy mogli wypoczywać na łonie CZYSTEJ  PRZYRODY.

Wszystkie decyzje, jakie podejmuje każdy z nas mają wpływ na środowisko,         a w efekcie na nas samych! Zachęcamy wszystkich do likwidowania dzikich wysypisk.   

Po wykonaniu prac porządkowych był czas na miły odpoczynek przy ognisku przygotowanym przez Dyrekcję i pracowników OZ ZPK na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Zostaliśmy ugoszczeni kiełbaskami z wszelkimi dodatkami, napojami i ciasteczkami za co bardzo DZIĘKUJEMY!

Była też możliwość zapoznania się z nowymi tablicami dydaktycznymi znajdującymi się na terenie ośrodka oraz wspólnej zabawy.

To był owocny i miły dzień 😊

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii