I miejsce w województwie!

Drużyna naszej szkoły znów najlepsza w województwie lubelskim w konkursie: Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski!!!

29 kwietnia drużyna naszej szkoły w składzie Augustyna Butkiewicz, Malwina Hryciuk, Milena Tarasiuk zwyciężyła w finale wojewódzkim konkursu: Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
W finale tym uczennice reprezentowały Park krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu dzięki wygraniu
etapu parkowego konkursu, który odbył się w lutym.
Do finału wojewódzkiego przystąpiło 17 najlepszych drużyn z całego województwa lubelskiego.
Każdy uczeń musiał rozwiązać test składający się z pytań dotyczących wiedzy biologiczno – geograficznej, pytań parkowych oraz części polegającej na rozpoznawaniu gatunków chronionych roślin i zwierząt. Tematem przewodnim tego konkursu była woda w przyrodzie.
22 maja w Sobieszynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Opiekunem drużyny parkowej jest Pani Wioletta Doroszuk, która w uznaniu zasług dla ochrony przyrody wyróżniona została odznaką honorową „ Przyjaciela Lubelskich Parków Krajobrazowych”.
To już kolejne zwycięstwo naszej drużyny w finale wojewódzkim tego konkursu. Przed naszymi uczennicami finał krajowy, na którym drużyna będzie reprezentować województwo lubelskie w Kobylnicy koło Poznania.
Serdeczne gratulacje!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii