Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ma on na celu propagowanie wiedzy na temat spektrum zaburzeń autystycznych oraz akceptacji dla osób w spektrum i zwrócenie uwagi na historie, z jakimi mierzą się każdego dnia. „Polska na niebiesko” – to coroczna kampania społeczna o zasięgu ogólnopolskim. Nasza szkoła również włączyła się w akcję na znak solidarności i jedności z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami. Z uwagi na to, że w tym roku dzień ten przypadł w sobotę, wydarzenie obchodziliśmy 1 kwietnia. Tego dnia w szkole dominował kolor niebieski, a na korytarzu stanęła gazetka mająca na celu poszerzenie wiedzy i tolerancji naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii