Zawody w piłce ręcznej

14 marca odbyły się zawody piłki ręcznej dziewcząt i chłopców w Sworach. Uczniowie na sportowe zmagania wyruszyli  po krótkiej rozgrzewce na hali sportowej oraz  załatwieniu formalności około godziny 8:00 rano. Całą grupą przez cały wyjazd opiekowali się Pani Dorota Jakimiuk-Orzechowska oraz Pan Jarosław Hryciuk. Po przyjeździe zawodnicy zostali uprzejmie przywitani i zaprowadzeni do szatni. Po uroczystym rozpoczęciu zawodów, rozpoczęły się rozgrywki pomiędzy czterema drużynami dziewcząt z: Swór, Rokitna, Leśnej Podlaskiej oraz Janowa Podlaskiego i trzema drużynami chłopców z: Swór, Rokitna i Janowa Podlaskiego. Drużyna dziewczyn w składzie: Iza Bazylczuk, Agata Gładuniuk, Amelia Lesiuk, Milena Tarasiuk, Emilia Łepecka, Amelia Dzięcioł, Amelia Czuchan, Marysia Owerko zajęła 3 miejsce.

Drużyna chłopców w składzie: Kuba Jureczek, Kacper Czuchan, Konrad Szychulski, Krystian Seluk, Brajan Jarząbkowski, Mateusz Michalski, Kacper Łukijaniuk, Patryk Guzarow, Jakub Iwaniuk  zajęła 1 miejsce, zapewniając sobie awans do rozgrywek powiatowych, które odbyły się w Piszczacu.

Następnego dnia uczniowie również wybrali się na zawody, jednak tym razem piłki siatkowej. Był to już wyższy etap, do którego dostały się obie drużyny z Janowa. Zawody te odbyły się w Międzyrzecu.

 Dwie drużyny w składzie:

dziewczęta – Iza Bazylczuk, Agata Gładuniuk, Amelia Lesiuk, Milena Tarasiuk, Emilia Łepecka, Amelia Czuchan, Marysia Owerko

chłopcy – Kacper Czuchan, Kuba Jureczek, Krystian Seluk, Konrad Szychulski, Kacper Łukijaniuk, Patryk Guzarow, Mateusz Michalski, Marek Kiryluk

wyruszyły pod czujnym okiem Pana Grzegorza Kotlarczuka. Po rozgrzewce rozpoczęły się zawody. Obie drużyny z Janowa zajęły 2 miejsce.

 Po zakończeniu zawodów uczniowie udali się na szybką przekąskę do McDonald, a następnie powrócili do szkoły.

                                                                                              Marysia Owerko 8c

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii