I miejsce naszej drużyny parkowej!

W piątek 11 lutego odbył się parkowy etap konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. W tym etapie wiedzy o parku krajobrazowym Podlaski Przełom Bugu udział wzięły, oprócz drużyny z naszej szkoły, drużyny z Rokitna, Dobrynia Dużego, Wólki Dobryńskiej i Zalesia. Wymaganą wiedzą były informacje o parku, wiadomości z biologii i geografii kl. 6-8 oraz wiedza pozaszkolna. Najwięcej punktów w teście zdobyła drużyna z naszej szkoły, w której skład wchodzą: Milena Tarasiuk, Malwina Hryciuk i Augustyna Butkiewicz, które przygotowywała do konkursu pani Wioletta Doroszuk.
Przed nami wojewódzki etap tego konkursu, który odbędzie się 29 kwietnia. Będziemy musiały popisać się tam dodatkowo wiedzą na temat 17 parków krajobrazowych oraz znajomością gatunków zwierząt i roślin objętych ochroną w Polsce. W tym roku tematem przewodnim konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” są obszary wodne oraz gatunki i pojęcia z nimi związane.
Serdecznie gratulujemy naszej drużynie parkowej. 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii