29 finał WOŚP

31 stycznia br. odbył się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na całym świecie działało bardzo wiele sztabów, a w teren wyszło jeszcze więcej wolontariuszy. Jeden ze sztabów WOŚP działa w Janowie Podlaskim w naszej Szkole Podstawowej. W tym roku uczniowie z naszej szkoły (20 osób) wyruszyli na ulice naszej miejscowości, aby umożliwić przechodniom wspomaganie fundacji.  Pomimo zimna i innych towarzyszących przeciwności wolontariusze prowadzili zbiórkę, która była przyjmowana pozytywnie przez przechodniów. Ludzie bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek na dobry cel. W tym roku janowski sztab uzbierał  7,700. złotych. Zwracając uwagę na pandemię, jest to dobry wynik, a to wszystko dzięki hojnym darczyńcom, którzy pomimo tego faktu się zmobilizowali.  Na ten moment dzięki tej mobilizacji na koncie WOŚP znajduje się 49 463 898 złotych a deklarowana kwota to około 127,5mln złotych. Po podliczeniu całokształtu sumy zostanie ona przeznaczona na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Opiekunami uczniów w trakcie zbiórki byli: p. Iwona Andruszkiewicz, p. Katarzyna Panasiuk, p. Joanna Siemieniuk, p. Ewa Jarząbkowska i p. Piotr Panasiuk.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wsparcie!!! Dobro powraca!!! 

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii