Dzień Papieski 2020 „Totus Tuus!”

     Dzień Papieski 2020 „Totus Tuus!”

Październik to miesiąc, w którym obchodzimy „Dzień Papieski”. W tym roku odbywa się w trudnym dla nas okresie pandemii koronawirusa, ale mimo wszystko ma wyjątkowy charakter, dlatego że obchodzimy go w roku 100 rocznicy urodzin i 15 rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Uświetniając te rocznice w sali GOK odbył się montaż poetycko-muzyczny poświęcony naszemu Papieżowi. Składał się on z tekstów- wierszy, myśli Jana Pawła II oraz pieśni przy akompaniamencie pana Piotra Kulickiego.

Organizatorem apelu była pani Izabela Oleszczuk – nauczyciel  religii przy  udziale uczniów klasy III A wraz z wychowawczynią panią Krystyną Kopczyńską, uczennicy kl. IV Michaliny Żuk oraz pani Agnieszki Żuk.  Śpiewem  i  recytacją, uczniowie uczcili pamięć wielkiego Polaka-Papieża, wychowawcy i przyjaciela dzieci i młodzieży. Jan Paweł II dał świadectwo niezwykłej siły ducha, wiary, miłości Boga i człowieka . Był uosobieniem dobra, prawdy i mądrości. Jego obecność na zawsze została zapisana w życiu każdego z nas, a my, uczniowie będziemy starali się żyć według Jego nauki…

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii