Wizyta ppłk Krzysztofa Plażuka w naszej szkole

Dziś naszą szkołę odwiedził podpułkownik Krzysztof Plażuk, który został zaproszony do kl. 7 c, a powitał naszego gościa dyrektor ZPO pan Arkadiusz Podskok.
Młodzież podczas spotkania poznała bliżej sylwetkę pana Krzysztofa, który pochodzi z Janowa Podlaskiego. Uczniowie z zapartym tchem słuchali opowieści dotyczących żołnierskiego życia, zagranicznych misji, akcji wojskowych i wojennych historii (niestety często kończących się źle).
Podpułkownik zaciekawił też młodzież opowieścią o Fundacji Orla Straż, która pomaga dzieciom i dorosłym poszkodowanym w wyniku terrorystycznej działalności Państwa Islamskiego.
Zainteresowani uczniowie zadawali pytania naszemu gościowi i uzyskali na nie wyczerpujące odpowiedzi.
Jedno jest pewne, że warto uczestniczyć w takich spotkaniach, aby przekonać się, że nieważne jest czy pochodzimy z dużej czy małej miejscowości, istotna jest chęć do nauki i osiąganie wytyczonych sobie celów. I to, co nasz gość wielokrotnie podkreślał, że żyjąc w czasie pokoju, czasem nie dostrzegamy i nie doceniamy tak istotnych wartości, którymi są życie, zdrowie, rodzina czy dach nad głową.
Dziękujemy za to spotkanie, które na pewno dało nam wiele do myślenia.
Iwona Andruszkiewicz

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii