Próbny egzamin kl. 8 (30.03-01.04.2020 r.)

Drodzy ósmoklasiści i ich rodzice!

W dniach 30.03.-01.04.2020 r. odbędzie się w naszej szkole próbny egzamin ósmoklasisty! Będzie on oczywiście przeprowadzany zdalnie tj. arkusze do pobrania będą umieszczone na stronach CKE lub OKE Kraków. Linki do stron podajemy poniżej:

http://www.oke.krakow.pl/inf/
https://www.cke.gov.pl/

Materiały zostaną opublikowane na stronach CKE oraz OKE w następujących terminach:
• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
• 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
• 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w formie, np. :

• korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
• na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Proponujemy również, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli (np. emailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną.

Wychowawcy i nauczyciele przedmiotów skontaktują się z Wami przez e-dziennik i przekażą bardziej szczegółowe informacje dotyczące sposobu przeprowadzania tego egzaminu.

Próbny egzamin jest doskonałym sposobem sprawdzenia swojej wiedzy przed egzaminem właściwym, dlatego też prosimy o samodzielną pracę z arkuszami!!!

Dyrekcja ZPO

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii