Poczet sztandarowy w Sejmie

16 maja dyrektor ZPO w Janowie Podlaskim p. Arkadiusz Podskok wraz z pocztem szkoły w składzie: Martyna i Marta Maksymiuk oraz Tomasz Grochowski udali się do Warszawy na zaproszenie posła Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej p. Macieja Małeckiego.

Okazją do odwiedzin Sejmu było otwarcie wystawy zatytułowanej „Wizjonerzy i geniusze”, na której zaprezentowano sylwetki dwóch zasłużonych polskich konstruktorów Czesława i Tadeusza Tańskich, którzy ponad 100 lat temu podjęli próby pokonania grawitacji i wzniesienia się w powietrze konstrukcją cięższą niż powietrze.

Na wernisażu wystawy uczniowie z janowskiej Szkoły Podstawowej noszącej imię Czesława Tańskiego mogli zapoznać się z jego życiem i twórczością, obejrzeć makietę Lotni czyli szybowca wykonanego z lekkiego topolowego drzewa w kształcie sani, na którym patron naszej szkoły na łąkach Janowa Podlaskiego dokonywał pierwszych prób wzniesienia się w powietrze. Jednocześnie młodzież mogła poznać osoby z naszej sceny politycznej m.in. minister rodziny p. Elżbietę Rafalską, europosła p. Ryszarda Czarneckiego i szefa Komisji Infrastruktury p. Bogdana Rzońcę, którzy byli obecni na wystawie i spotkaniu z młodzieżą.

Wizyta w Sejmie pozwoliła naszym uczniom zwiedzić znane z telewizji korytarze sejmowe jak i samą salę posiedzeń oraz zapoznać się z przedstawicielami szkół, które również noszą zaszczytne imię Czesława Tańskiego.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii