II MIEJSCE DRUŻYNOWO W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM ORAZ I MIEJSCE INDYWIDUALNIE

22 marca w Lublinie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim etapie konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, na który dostali się dzięki wygranej w etapie powiatowym.
Około 9:00 nasi reprezentanci (w składzie Bartłomiej Klimczuk, Joanna Iwaniuk, Kinga Łyczewska, Dominika Dacewicz wraz z opiekunem wyjazdu panem Grzegorzem Demianiukiem byli już pod drzwiami auli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. 
Uczestnicy mieli do rozwiązania 15 zadań dotyczących wiedzy ogólnej z biologii i geografii oraz 10 zadań z wiedzy parkowej o parkach krajobrazowych naszego województwa. Ciekawostką jest to, że jest ich najwięcej ze wszystkich innych województw, bo aż 17. Ostatnim etapem było rozpoznawanie gatunków.
Po rozwiązanym teście, była też okazja na zwiedzenie Muzeum Zoologicznego. Mimo ogromnego stresu, po raz kolejny nasi uczniowie znaleźli się w czołówce tego konkursu i zajęli drugie miejsce!
Uczeń Bartłomiej Klimczuk zajął również 1 miejsce indywidualnie. 
Chcemy serdecznie podziękować paniom Wioletcie Doroszuk i Iwonie Kaliszuk za wiele trudu i starań włożonych w przygotowanie młodzieży do konkursu.

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii