Wycieczka do Białej Podlaskiej klas I-III

5 marca 2019 roku, uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Janowie  Podlaskim, wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej na spektakl pt. „Pszczółka Maja”. Sztuka bardzo podobała się  wszystkim dzieciom.  Po spektaklu  uczniowie wraz z paniami, wybrali się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskim, aby poznać tajniki pracy strażaków.

          W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków – nie tylko samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.Wysłuchały rad jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 .
Przez chwilę uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, siedząc w wozach strażackich i przymierzając hełm strażacki.
Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.
Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.
Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w ich pamięci.

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii