4 miejsce w Polsce!

W dniach 4-8 czerwca 2018 roku w Szczecinie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu nt. parków krajobrazowych Polski. Udział w nim wzięło 16 drużyn w czteroosobowym składzie reprezentujące poszczególne województwa, które na finał dostały się dzięki wygranej etapu wojewódzkiego.

Województwo lubelskie reprezentowała drużyna z ZPO w Janowie Podlaskim w składzie Bartłomiej Klimczuk, Aleksandra Sidoruk, Anna Żuk i Patrycja Żuk.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli 4. miejsce w ogólnopolskim etapie XVII edycji konkursu PPKP.

Na każdego uczestnika i opiekuna czekały atrakcyjne prezenty, nikt z auli na Uniwersytecie Szczecińskim (bo właśnie tam odbył się test) nie wyszedł z pustymi rękoma J. Po konkursie, który odbył się we wtorek 5 czerwca naszych kolegów czekały już tylko przyjemności i odpoczynek. Wraz z opiekunem panią Agnieszką Żuk mieli przez trzy dni przebywania na Pomorzu Zachodnim okazję zwiedzić Szczecin, Międzyzdroje, Woliński Park Narodowy, wejść na latarnię morską na wyspie Wolin, ale też nawiązać nowe znajomości z rówieśnikami z różnych części Polski.

Niestety, nic nie trwa wiecznie. Również nasi uczniowie się o tym przekonali. W piątek rano nadszedł dzień rozłąki. Wymiana social mediami była w tym przypadku konieczna :D. Myślę, że ten wyjazd, który był formą nagrody za zwycięstwo w etapie wojewódzkim był swojego rodzaju nagrodą za poświęcony czas, uczciwą naukę i czas spędzony przy książkach, nawet gdy pogoda za oknem zachęcała do zupełnie innego.

Chcemy najserdeczniej podziękować dla pani Wioli Doroszuk, która włożyła wiele trudu i wysiłku w przygotowania uczniów. Chcę też wszystkich uczniów zachęcić do udziału w konkursie za rok, ponieważ jako osoba biorąca w nim udział przez wszystkie trzy lata gimnazjum, bez namysłu stwierdzam, że warto, a udział w nim i nauka z panią Doroszuk była jedną z najlepszych rzeczy, która przytrafiła mi się w gimnazjum. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok!

                                                             Aleksandra Sidoruk                          

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii