Najlepsi w województwie lubelskim

23 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim etapie konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, na który dostali się dzięki wygranej w etapie powiatowym.

Około 10:00 nasi reprezentanci (w składzie Bartłomiej Klimczuk, Aleksandra Sidoruk, Anna Żuk, Patrycja Żuk) wraz z opiekunem wyjazdu panem Leszkiem Chwedczukiem byli już pod drzwiami auli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uczestnicy mieli do rozwiązania 15 zadań dotyczących wiedzy ogólnej z biologii i geografii (pytania dotyczyły np. obliczania czasu słonecznego czy parków narodowych) oraz 10 zadań z wiedzy parkowej o parkach krajobrazowych naszego województwa. Ciekawostką jest to, że jest ich najwięcej ze wszystkich innych województw, bo aż 17. Ostatnim etapem było rozpoznawanie gatunków.

 Po rozwiązanym teście odbył się wykład nt. Bioluminescencji, była też okazja na zwiedzenie Muzeum Zoologicznego. Mimo ogromnego stresu reprezentantów tradycji stało się zadość i w czasie ogłaszania wyników okazało się, że nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce!

Drużyna z Janowa zdobyła 253 punkty co dawało 20-punktową przewagę nad drugim miejscem.

Uczeń Bartłomiej Klimczuk zajął 1 miejsce indywidualnie z wynikiem 67 punktów, natomiast dwie kolejne uczennice- Aleksandra Sidoruk i Patrycja Żuk- 3 miejsce indywidualnie z wynikiem 63 punkty każda. Kolejna uczennica Anna Żuk zdobyła 60 punktów.

Uczniowie w tym składzie będą reprezentowali województwo w etapie krajowym konkursu, który odbędzie się w dniach 4-8 czerwca 2018 roku w Szczecinie.

Chcemy serdecznie podziękować pani Wioletcie Doroszuk za wiele trudu i starań włożonych w przygotowanie młodzieży do konkursu.

 Mamy nadzieję, że kolejny etap również pójdzie doskonale. Będziemy trzymać kciuki!

Aleksandra Sidoruk

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii