„Ta, co nie zginęła…”

10 listopada klasy 6 i 7 wystawiły pod czujnym okiem pań: Małgorzaty Nowickiej, Doroty Matejuk-Bąk, Grażyny Kraciuk, Doroty Jakimiuk -Orzechowskiej, Izabeli Witeckiej  oraz pana Jarosława Kaliszuka przedstawienie z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W części artystycznej uczniowie wcielali się w powstańców, harcerzy i innych ludzi, którzy walczyli o niepodległość Naszej ojczyzny. Oprawę muzyczną zapewniał chór szkolny.

Po przedstawieniu tancerki pod kierownictwem pani Doroty Jakimiuk-Orzechowskiej zaprezentowały bardzo oryginalny układ taneczny z szarfami w kolorach narodowych.

Kolejnego dnia czyli 11 Listopada Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Pan Arkadiusz Podskok i Wicedyrektor Pani Agnieszka Jakoniuk wraz z pocztem szkolnym wzięli udział w Mszy św. za Ojczyznę. Następnie  delegacje władz samorządowych i szkół złożyły kwiaty pod pomnikami Bohaterów Walk o Niepodległość Polski, a młodzież Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim odczytała Apel Poległych oraz zaprezentowała pokaz musztry.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie odbyła się przygotowana przez młodzież akademia z okazji Święta Niepodległości.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii