GROSZ DO GROSZA

AKCJA GROSZ DO GROSZA

Na czym polega akcja?

W ramach akcji „Grosz do Grosza” w szkołach na terenie całego kraju wspierani przez nauczycieli-opiekunów uczniowie przeprowadzają zbiórki pieniędzy na sfinansowanie obiadów dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Zbiórkom towarzyszyć mogą konkursy, warsztaty i inne wydarzenia.

Cele akcji:
• Dochód z akcji zostanie przeznaczony na wykupienie obiadów dla dzieci w szkołach na terenie całego kraju w ramach programu „Dzwonek na obiad”.
• Zaangażowanie dzieci i młodzieży w pomoc potrzebującym.
• Wzrost świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej problemu ubóstwa i niedożywienia.

Program w naszej szkole:
Nasza szkoła bardzo chętnie bierze udział w takich typu akcjach, zaangażowanie uczniów jest duże w młodszych jak i starszych klasach. Codziennie po budynku szkoły chodzą uczniowie, którzy zbierają datki.
Nad prawidłowym przebiegiem zbiórki czuwa Samorząd Uczniowski w składzie: Dagmara Czuchan, Gabrysia Doroszuk i Kasia Iwaniuk, wspierane przez młodsze koleżanki: Martę Maksymiuk, Martynę Maksymiuk i Dominikę Dacewicz. Pieniądze nie muszą być duże, mogą być nawet same złote grosze, a na prawdę warto pomagać, ponieważ wszystkie przejdą na szczytny cel.

tekst: Marta Maksymiuk, Martyna Maksymiuk i Dominika Dacewicz

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii