DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA

DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA

Dnia 06.10.2017 roku w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” z okazji XVII Dnia Papieskiego. Organizatorem całej akcji była Pani Małgorzata Nowicka we współpracy z wolontariuszami z klas 3 gimnazjum i innymi nauczycielami.

Z klas trzecich do zbiórki pieniędzy zgłosiło się 21 osób. Uczniowie dzielili się na 3 osobowe grupy, w sumie powstało ich 7. Każda grupa miała przydzielonego opiekuna oraz czas i miejsce, w którym przeprowadzała zbiórkę. Grupa otrzymywała specjalną skarbonkę z banderolą, naklejki z wizerunkiem papieża, identyfikatory oraz chustę z logo fundacji.

Zbiórka wyglądała w ten sposób, że grupa wraz z opiekunem udawała się na wyznaczone miejsce.  Zbiórka za zgodą Pana Dyrektora odbyła się również na terenie szkoły. Ludzie wspomagali akcję, wrzucając do skarbonki dowolne kwoty pieniężne.

Oczywiście wspomagał, kto chciał. Jeśli ktoś postanowił wesprzeć akcję, otrzymywał naklejkę.

Po zakończonej zbiórce każda grupa udawała się do świetlicy, gdzie mieścił się sztab. Tam została podliczana kwota zebrana do puszek. Później całość do podliczenia została przekazana do komisji otwarcia puszek, gdzie jeszcze raz wszystko zostało dokładnie podliczone.  Została zebrana kwota 1256,35 zł.

KILKA SŁÓW O SAMEJ FUNDACJI:

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji  jako organizacji, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski.      

Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich w oparciu o zatwierdzony przez Zarząd Fundacji Regulamin.

 Fundacja rozpoczynała swoją działalność, przyznając stypendia 500 osobom. Dziś, dzięki hojności Polaków, program obejmuje prawie 2300 młodych ludzi z całej Polski, co jest możliwe tylko dzięki ofiarności i dobrej woli społeczeństwa.

Tekst Aleksandra Hurbańczuk

LISTA WOLONTARIUSZY                                                                                            

GRUPA I

Paulina Gryglas

Anna Żuk

Patrycja Żuk

 

GRUPA II

Barbara Bilicz

Szymon Jasiński

Szymon Hryciuk

 

GRUPA III

Katarzyna Szymula

Aleksandra Sidoruk

Monika Korolczuk

 

GRUPA IV

Katarzyna Andrzejuk

Martyna Semeryło

Julia Hładoniuk

 

GRUPA V

Magdalena Sawczuk

Natalia Podskok

Aleksandra Hurbańczuk

 

GRUPA VI

Ewelina Klimkiewicz

Wiktoria Marcyniuk

Karolina Perzyńska

 

GRUPA VII

Izabela Czapska

Marlena Dąbrowska

Jakub Sawczuk

 

LISTA OPIEKUNÓW         

 1.  Pani  Małgorzata Nowicka
 2.  Pani  Irena Semeniuk
 3.  Pani  Katarzyna Panasiuk
 4.  Pani  Iwona Sowa
 5.  Pani  Agnieszka Caruk
 6.  Pani  Izabela Witecka
 7.  Pani  Teresa Hryciuk
 8.  Pani  Grażyna Kraciuk
 9.  Pani  Wioletta Doroszuk
 10.  Pani  Barbara Iwaniuk
 11.  Pani  Agnieszka Żuk
 12.  Pani  Iwona Andruszkiewicz

 

KOMISJA OTWARCIA PUSZEK

 1.  Pani  Magdalena Osuch
 2.  Pani  Agnieszka Żuk
 3.  Pani  Grażyna Kraciuk
 4.  Pani  Małgorzata Nowicka

 

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii