SUPER NIANIA DAŁA SZKOŁĘ

SUPER NIANIA DAŁA SZKOŁĘ

14 listopada br. nasza społeczność  szkolna  miała zaszczyt gościć p. Dorotę Zawadzką – psycholog, trener umiejętności społecznych, autorkę licznych książek. Jednak Pani Dorota znana jest przede wszystkim z nieemitowanego już programu telewizyjnego p.t. „Superniania”, w którym pomagała rodzicom w problemach wychowawczych swoich pociech.

Wizytę rozpoczęło spotkanie na hali z dziećmi z klas 1-3, a następnie z uczniami z klas  4-8. Podczas rozmowy z uczniami „Superniania”  analizowała prawa, przywileje i obowiązki dzieci. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadając przy okazji mnóstwo pytań.

Po rozmowie z uczniami Pani Dorota skierowała swoje kroki do naszego Przedszkola. Złożyła kilkuminutową wizytę w każdej z grup, rozmawiając z dziećmi i przekazując im drobne upominki.

Kolejnym punktem było szkolenie z nauczycielami. Pani Dorota poruszyła ważne tematy takie jak: autorytet nauczyciela – jak go zdobyć, utrzymać i wzmacniać, współpraca na linii nauczyciel-rodzic,  ocena uczniów czy też podmiotowość ucznia.

O godzinie 16.00 miało miejsce spotkanie z rodzicami. Temat przewodni brzmiał: „Mądrze kochać i wychowywać – rozmowy z dzieckiem”. Pani Dorota Zawadzka z niezwykłą energią i pasją mówiła o budowaniu partnerskich relacji ze swoimi dziećmi. Podkreślała, że siła przykładu dorosłego wpływa na model zachowania dziecka. Nie zabrakło tematów trudnych, takich jak problemy z nauką, czy agresją w szkole. Na zakończenie Dorota Zawadzka podziękowała wszystkim za przybycie i cudowną atmosferę.

Mamy nadzieję, że „Superniania” w przyszłym roku również „da nam Szkołę” 😉

                                                                                                                                                                                                                          Monika Stańko

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii