KONKURS BIBLIJNY

W naszej szkole został przeprowadzony pierwszy etap Diecezjalnego Konkursu Biblijnego pod hasłem:  ,,Spotkania z Jezusem w Ewangelii wg św. Marka”

Zgodnie z regulaminem, odbył się on w całej Diecezji Siedleckiej dnia 15 lutego 2018 roku. Uczestnikami Konkursu byli chętni uczniowie z klas VII szkoły podstawowej i klas II gimnazjum. Z naszej szkoły uczestniczyło 15 uczniów z klas VII i 8 uczniów z klas II gimnazjum.

Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczestnicy konkursu pisali test zawierający 33 pytania z treści Ewangelii wg św. Marka. Test był trudny, ponieważ pełną liczbę punktów można było otrzymać, jeśli w odpowiedzi była dokładna treść Ewangelii. Uczeń z klasy VII i z klasy II gimnazjum, który zdobył największą liczbę punktów przechodził do etapu rejonowego. Liczba punktów musiała jednak przekroczyć 70/100.

Spośród 23 uczniów czworo uczniów przekroczyło tę granicę. Byli to:

z klasy VII:

1.Kinga Łyczewska kl. VII c – 84/100p.

2.Joanna Iwaniuk kl. VII a – 75,5/100p.

 

z klasy II gimnazjum:

1.Bartłomiej Klimczuk kl. II b Gim.- 87/100p.

2.Listos Wiktoria kl. II a Gim. – 75/100p.

 

Na miejscu trzecim były:

Dominika Dacewicz kl. VII b – 67,5/100p.

Katarzyna Iwaniuk z kl. II Gim. 65,5/100p.

Do etapu rejonowego, który odbędzie się w Białej Podlaskiej w dniu 13 marca 2018 roku zakwalifikowali się Kinga Łyczewska z klasy VII c oraz Bartłomiej Klimczuk z klasy II b Gimnazjum.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy za odwagę i zaangażowanie.

Aleksandra Hurbańczuk

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Więcej wpisów z tej kategorii