Klasowe Wigilie

Klasowe Wigilie

Już od dawna w naszej szkole jest piękna tradycja obchodzenia klasowych Wigilii. Zazwyczaj są one przygotowywane przez uczniów oraz wychowawcę ( oraz przy nieocenionej pomocy mam w domach). Wszyscy dzielą się obowiązkami. Szykowane są tradycyjne potrawy wigilijne, przynoszony opłatek (wszystko zależy od tego, co dana klasa sobie zaplanuje).

Zwykle na takich Wigiliach robi się to, co w domu: śpiewa się kolędy, dzieli opłatkiem, próbuje pysznych potraw…

W naszej szkole klasowe Wigilie w tym roku odbyły się w większości 22 grudnia. Pierwsze dwie lekcje były zgodnie z planem, oczywiście zależy, w których klasach, ponieważ niektórzy na drugiej lekcji udali się na jasełka, a niektórzy mieli je na trzeciej lekcji. Nie obyło się oczywiście bez kolędowania do gabinetu Pana Dyrektora i pokoju nauczycielskiego.

Jak co roku był to przepiękny czas. Jest to szkolny zwyczaj, który będę bardzo dobrze wspominać. 

Aleksandra Hurbańczuk

Dzielenie się jest dobre, Ty też możesz podzielić się tym wpisem z innymi: